Jaki stelaż pod materac wybrać?

Wiele osób łączy szeroką gamę stelaży pod materac i źle dobrane materace i stwierdza, że nie można dotrzymać obietnic złożonych przez producentów, którzy obiecują wysoki komfort snu. Powodem tego jest to, że materac musi zawsze pasować do stelaża do łóżka. Oba tworzą nierozłączną całość, która tylko w odpowiednim połączeniu zapewnia niezrównany komfort snu.

Jaki wpływ ma materac na stelaż z listew?

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka zależy bezpośrednio od zastosowanego materaca. Podstawową zasadą jest tutaj to, że bardzo wysoki i twardy materac sprawia, że stelaż z listew ma niewielki wpływ na jakość snu. Im cieńszy i bardziej miękki materac, tym ważniejszy jest dobór odpowiedniego stelaża.

Stelaż do łóżka zapewnia odpowiednią podporę dla materaca

Niemniej jednak każdy materac potrzebuje odpowiedniej podpory. Stelaż pod materac z listew amortyzuje nacisk działający na materac od góry i jednocześnie zapewnia kilka udogodnień. To nie tylko znacząco zwiększa komfort leżenia, ale także zwiększa trwałość materaca. Formowaniu i odkształcaniu się materaca można zapobiec tylko przy użyciu odpowiedniego stelaża.

Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące najważniejszych kombinacji stelaży i materacy. Nie zastępuje to jednak fachowej porady w naszym sklepie – zadzwoń i zapytaj lub napisz maila. Kupując materac i wybierając odpowiedni stelaż do łóżka, nie należy pozostawiać niczego przypadkowi, w końcu codziennie leży się na nim wiele godzin.

Jakie materace pasują do stelaża do łóżka z listew?

Stelaż pod materac to często tak zwana rama z listew. Wielką zaletą tych stelaży do łóżka jest to, że są niezwykle elastyczne, jeśli są wysokiej jakości – tak jak te, które sprzedajemy. Szczególnie dobry stelaż z listew bukowych można indywidualnie dopasować do wymagań użytkownika i materaca dzięki podziałowi strefowemu i sprężystości. Z tego powodu stelaż pod materac z listew można zastosować również z dowolnym materacem. Jeśli stelaż do łóżka z listew jest wysokiej jakości, materac odgrywa tylko podrzędną rolę.

Jakie materace pasują do stelaża z listew płytowych?

Rama z listew płytowych, jaką znajdziesz w naszym sklepie nadaje się tylko do materacy z zimnej pianki i materacy z pianki visco. Poszczególne elementy płytowe tej listwowej ramy reagują indywidualnie na nacisk wywierany przez użytkownika i oddzielnie się uginają. Wysokiej jakości rama z listew płytowych może być również indywidualnie dopasowana pod względem wytrzymałości. Można to wykorzystać do określenia, jak ciasno powinna być ustawiona każda pojedyncza płytka.

Z tego powodu materace kieszeniowe, poza kilkoma wyjątkami, nie nadają się do tego typu stelaża z listew. Indywidualnie regulowany stopień twardości poszczególnych płyt prowadziłby do punktowego obciążenia materaca, a tym samym znacznie zmniejszał jego trwałość. Na tych listwach należy używać wyłącznie materacy piankowych.

Jakie stelaże do łóżka z materacem sprężynowym lub z grubszymi materacami?

Do grubych materacy typu sprężynowe wybierz proste – klasyczne stelaże do łóżka bez regulacji zagłówka i stóp. Z reguły łóżka z materacem sprężynowym są dostępne jako kompletny model, ale można zakupić stelaże indywidualnie. W naszym sklepie znajdziesz ich wiele. Są to zwykle pojedyncze listwy, które są przymocowane do drewnianych ram.

Taki stelaż do łóżka prawie nie ma wpływu na twardy lub bardzo gruby materac i dlatego nigdy nie powinien być używany pod materacem piankowym. Zaletą tego stelaża z listew jest jednak jego długowieczność.

Kupuj stelaże pod materac w Stelazematerace.pl

Jeśli przy zakupie kolejnego stelaża i materaca zastosujesz się do tych instrukcji, nic nie stanie na przeszkodzie, aby dobrze się wyspać. Sprawdź rozmiary stelaży, takie jak:

W naszym sklepie znajdziesz też stelaż pod materac elektryczny.

Masz więcej pytań? Zadzwoń do nas lub napisz e-maila. Zapraszamy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.