- label Wpisy
- comment 0 komentarzy
Wydawać by się mogło, że o komforcie snu w największej mierze decyduje wygodny materac. Okazuje się jednak, że o tym, czy obudzimy się wyspani, czy też nie, może decydować stelaż do łóżka. Stelaż to konstrukcja, która determinuje ułożenie materaca, a tym samym przekłada się na wygodę podczas snu. Wybór tego elementu wcale nie jest zatem prosty. Jak znaleźć funkcjonalny, a przede wszystkim solidny i wytrzymały stelaż do łóżka, który posłuży przez lata? O tym piszemy w niniejszym artykule.
Co decyduje o trwałości i wytrzymałości stelaża do łóżka?
O wytrzymałości i solidności stelaża w największej mierze decyduje materiał, z jakiego został wykonany. Aby cieszyć się długoletnią funkcjonalnością tej konstrukcji, najlepiej wybierać stelaże z metalową lub drewnianą ramą, która doskonale znosi obciążenia. Metal wydaje się materiałem trwalszym od drewna, ale warto pamiętać, że to drewno jest elastyczne i sprężyste, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do ciężaru materaca i śpiących na nim osób. Wybór tego materiału pozwala więc zachować kompromis między trwałością a maksymalną wygodą w nocy. Należy przy tym zwrócić uwagę na jakość zastosowanego drewna oraz stabilność połączeń poszczególnych elementów konstrukcji.
Stelaż z listew – dlaczego warto rozważyć jego zakup?
Wybór drewnianego stelaża z listew 120 x 200 czy 180 x 200 cm niewątpliwie jest gwarancją wytrzymałości konstrukcji. Rama i połączone z nią listwy zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru materaca i śpiących na nich osób, co redukuje problem przeciążania konstrukcji tylko w wybranych miejscach, a w efekcie szybszego zużycia podstawy łóżka. Taka konstrukcja sprzyja też utrzymaniu wygodnej pozycji podczas snu, co gwarantuje lepsze wysypianie się. Dodatkowo warto wspomnieć również o innej praktycznej stronie tego zakupu. Złożony z kilkunastu listew stelaż zapewnia materacowi odpowiednią wentylację, co minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni. Dzięki temu można mieć pewność, że śpi się w zdrowym mikroklimacie i nie naraża na rozwój alergii.
Komentarze (0)