Stelaż do łóżka służy jako podstawa materaca, wentyluje go od spodu i wspomaga ergonomicznie prawidłowy sen. Stelaż z listew musi być dostosowany do ciała śpiącego, a także do ramy łóżka i materaca. Wybór stelaży do łóżka z listew jest duży. Dostępne są zarówno sztywne, ręcznie regulowane, jak i regulowane elektrycznie stelaże z listew.

Co to jest elektrycznie regulowany stelaż do łóżka?

Elektrycznie regulowana rama z listew posiada ruchomą część głowy i drugi przegub w okolicy bioder czy stóp. Na przykład zagłówek można podnieść, aby czytać lub oglądać telewizję. Możesz także rozluźnić stopy. Jest tutaj znacznie więcej opcji dostosowywania niż w przypadku ręcznie regulowanego odpowiednika. Elektrycznie regulowany stelaż do łóżka ma od dwóch do czterech silników. Poszczególnymi obszarami można sterować niezależnie od siebie za pomocą pilota.

Zalety elektrycznego stelaża pod materac

Można wymienić następujące zalety:

  • masz możliwość ustawić różne pozycje leżenia lub siedzenia,
  • możesz podnieść głowę do wygodnego czytania, lub ustawić stopy w odpowiedniej pozycji,
  • regulujesz wysokość bez wysiłku za pomocą przycisku jednego guzika,
  • możesz łatwo regulować stelaż z listew podczas leżenia i nie musisz wstawać ani męczyć się z podnoszeniem materaca.

Niedogodności, jakie może mieć elektryczny stelaż pod materac

Elektryczny stelaż pod materac może mieć wbudowany metal. We wszystkich ramach z listwami elektrycznymi montowane są metalowe łączniki lub śruby. Mogą one zaburzać naturalne napięcie powierzchniowe skóry, a tym samym zapewniać niespokojny sen. Do kolejnej „wady” można zaliczyć wygodę takiego materaca, która niekoniecznie równa się prawidłowej pozycji ortopedycznej leżenia podczas snu. Regulacja za pomocą pilota nie gwarantuje ortopedycznego prawidłowego leżenia. To, że pewne pozycje leżące są wygodne, nie oznacza, że są zdrowe dla kręgosłupa i mięśni.

Wymagany jest specjalny materac pod stelaże elektryczne

Elektrycznie regulowane stelaże listew nie mogą być łączone z każdym rodzajem materaca. W końcu materac musi być również w stanie dostosować się do ustawionej pozycji. Nie jest to możliwe ze względu na grubość i materiał niektórych materacy.

Wysoka cena zakupu

Ze względu na silniki i dodatkową moc elektrycznie regulowana rama listwowa – stelaż – jest zwykle droższy niż modele regulowane ręcznie. Ponadto często konieczny jest zakup odpowiedniego materaca, który może być kosztowny.

Stelaż listwowy regulowany elektrycznie – czy warto kupić?

Elektrycznie regulowany stelaż pod materac nie jest koniecznością, ale pewnym luksusem, jeśli chcesz podnieść pewne części ciała dla wygody. Jednak ten rodzaj stelaża ma też różne wady:

  • takie jak zwiększony pobór prądu,
  • wysoka cena zakupu,
  • i przeważnie niezdrowa pozycja podparcia przy zasypianiu.

Jednak jeśli marzysz o takim rozwiązaniu, nie ma na co czekać. Wygoda, komfort regulacji, a przede wszystkim możliwość regulacji bez wstawania z łóżka to coś, o czym warto pomyśleć.

Musisz sam zdecydować, czy stelaż regulowany elektrycznie jest dla Ciebie odpowiedni. Czy zdecydowałeś się jednak na ręcznie regulowaną zawieszkę? Jako eksperci od stelaży do łóżek z przyjemnością pomożemy Ci wybrać właściwy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.